מהי שיטת פילאטיס?

שיטת פילאטיס, היא התעמלות המתרכזת בשרירי הבטן. 
השיטה הומצאה על ידי ג'וסף פילאטיס בשנת 1920 וצברה מאז פופולאריות רבה בקרב נשים וגברים בני כל הגילים, כולל ספורטאים ורקדנים מקצועיים, שגילו עד כמה השיטה מסייעת להם לשמור על כושר, להגן על המפרקים ולשקם עצמם אחרי פציעות.

שיטת פילאטיס משלבת תרגילי התעמלות קלאסיים, יחד עם שיטות אימון מזרחיות כמו יוגה וטאי צ'י וכן תרגילים נפוצים בשיטות אלכסנדר, פלדנקרייז, פאולה ועוד. שיטת פילאטיס נותנת מענה אידיאלי גם למי שהתרחקו עד כה מפעילות גופנית ואינם נמצאים בכושר, אם מחמת עצלות או בגלל כאבים במפרקים או בשרירים.

שיטת פילאטיס היא הדרך הפשוטה והעדינה ביותר לשמור על כושר. היתרון שלה הוא בכך שאינה גורמת נזקים לעמוד השדרה ולמפרקים, מפני שאין בה זעזועים חזקים. שיטת פילאטיס מותחת ומפעילה כל שריר בגוף באמצעות סדרת תרגילים ייחודיים אשר מותאמים באופן אישי על פי כושרו של המתאמן.
היא מחזקת את שרירי הבטן, הגב, חגורת הכתפיים, הישבן והירכיים, היא מגדילה את טווחי התנועה של המפרקים ומשפרת את הביצועים הגופניים.

תוצאות השיטה נראות ומורגשות אצל כל אחד ואחד: גוף חטוב, ארוך וגמיש, שרירים חזקים, בטן שטוחה ומוצקה, יציבה מאוזנת וקואורדינציה טובה.